29
czerwiec
2017

ODCZYTY ROZLICZENIOWE

          W związku z koniecznością rozliczenia usług kanalizacyjnych na koniec czerwca 2017r. na terenie całej Gminy Chrząstowice, Plada Sp. z o.o. zwraca się z prośbą o podanie odczytu wodomierza.Prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź telefoniczny 77 407 80 76 lub sms 530 690 006. Dziękujemy!

Categories: Komunikaty

20
czerwiec
2017

KRADZIEŻE WODY - ZAGROŻONE SĄ KARĄ GRZYWNY W WYSOKOŚCI DO 5000 zł.

       W  związku ze stwierdzeniem w ostatnim okresie przez pracowników PLADA SP. z o.o. kilku przypadków nielegalnego poboru wody z hydrantów (np. do napełniania przydomowych basenów) informujemy, że zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków Art. 28 pkt 1 "Kto bez uprzedniego zawarcia umowy pobiera wodę z urządzeń wodociągowych podlega karze grzywny do 5000 zł." Przypominamy, że hydranty ppoż. są urządzeniami mającymi zapewnić bezpieczeństwo pożarowe w Naszej gminie, a nie służą do celów komercyjnych, a każdy stwierdzony fakt nielegalnego poboru wody będzie zgłaszany na policję jako kradzież. Pobór wody z hydrantu powoduje również miejscowe spadki ciśnienia w sieci wodociągowej, co jest szczególnie uciążliwe w okresie wysokich temperatur dla okolicznych odbiorców wody, stąd prosimy mieszkańców o zgłaszanie takich sytuacji pod nr tel. 536312949 lub 501238117.

 

Categories: Komunikaty

12
czerwiec
2017

II etap budowy rurociągu tłocznego kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Ozimskiej w Chrząstowicach.

            Na ul. Ozimskiej w Chrząstowicach, ponownie pojawiły się maszyny przewiertowe, w ramach projektu budowy rurociągu kanalizacji tłocznej DN160 na odcinku od ul. Bocznej do przepompowni ścieków na ul. Polnej - realizowany jest II etap budowy tego rurociągu o długości 250 mb od ul. Olimpijczyków do ul. Leboka. Nowy rurociąg rozwiąże problem odorów w kanalizacji grawitacyjnej w ul Ozimskiej i przyległych ulicach. Do wykonania pozostanie jeszcze ponad 700 mb z 1,5 km rurociągu objętego projektem. Prace planuje się wykonać do końca 2017r.

 

 

 

 

Categories: Komunikaty

31
maj
2017

OGŁOSZENIE - TARYFY DLA ZBIOROWEGO ODPROWADZANIA ŚCIEKÓW NA TERENIE GMINY CHRZĄSTOWICE od 01.07.2017 do 30.06.2018

             Od 01.07.2017r. na terenie Gminy Chrząstowice będą obowiązywały nowe stawki opłat za odprowadzanie ścieków.
Za odprowadzenie 1m3 ścieków mieszkańcy Gminy zapłacą o 0,31 gr. netto więcej niż w ostatnich 18 miesiącach, kiedy obowiązywała dotychczasowa taryfa, czyli 6,69 zł. netto/m3 ścieków (6,38 zł. netto/m3 - dotychczas). Wyższa stawka opłaty zmiennej wynika z podwyższenia kosztów oczyszczania ścieków przez WiK Opole Sp. z o.o., które to opłaty od 1 lipca 2017, dla Gmin odprowadzających ścieki do oczyszczalni w Opolu, wzrosły o 0,31 gr. netto za m3. Zmianie ulegną również opłaty abonamentowe pobierane za przyłącz kanalizacyjny / miesiąc, ze 1,24 zł. netto/miesiąc do 3,10 zl. netto / miesiąc dla klientów indywidualnych oraz ze 1,26 zł netto / miesiąc do 5,60 zł. netto / miesiąc dla klientów tzw. przemysłowych. Podwyżki opłat abonamentowych wynikają z koszów jakie w roku 2016 wykonane były w zakresie utrzymania gotowości i serwisu przyłączy kanalizacyjnych, na terenie Gminy Chrząstowice, w tym przydomowych przepompowni ścieków oraz montażu dodatkowych urządzeń pomiarowych u odbiorców przemysłowych.
Zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków z dnia 7 czerwca 2001 (Dz. U z 2006 nr 123 poz. 858) niniejsza taryfa wprowadzana jest na okres roku, natomiast w planach PLADA Sp. z o.o. jest przedłużenie obecnej taryfy do 31.12.2018r., aby dopasować ją terminowo do obowiązującej taryfy na zbiorowe zaopatrzenie w wodę, a która to taryfa w prowadzana jest, co roku od dnia 1 stycznia.

Categories: Komunikaty

17
maj
2017

Już wkrótce uruchomienie nowej studni głębinowej na SUW Dębska Kuźnia.

      PLADA Sp. z o.o. wystąpiła do Starostwa Powiatowego w Opolu o wydanie nowego pozwolenia wodnoprawnego dla SUW Dębska Kuźnia. Po jego uzyskaniu formalnie będzie można przystąpić do prac związanych z wykonaniem uzbrojenia nowego odwiertu głębinowego tj. montażu głowicy i obudowy studni; instalacji pompy głębinowej z zasilaniem i sterowaniem. Koszt prac przy uzbrojeniu studni nr 2a szacowany jest na ok. 68 000,00 zł. netto, a pobór wody z nowego odwiertu planuje się rozpocząć już w czerwcu tego roku. Przypomnijmy, że nowa studnia została wywiercona przez Gminę Chrząstowice w roku 2016, po awarii dotychczas pracującej studni nr 2 - koszt odwiertu wyniósł 114 000 zł. Dzięki tej inwestycji zachowana zostanie bezpieczeństwo ciągłości dostaw wody dla mieszkańców Gminy Chrząstowice. Nowy odwiert ma 82 m głębokości i wydajność 100m3/godzinę.

 

 

 

 

 

Categories: Komunikaty

12
maj
2017

ODCZYTY WODOMIERZY W MIEJSCOWOŚCIACH CHRZĄSTOWICE, FALMIROWICE I DĘBIE

       Plada Sp. z o.o. informuje, że rozpoczęły się odczyty wodomierzy w miejscowościach Chrząstowice, Dębie i Falmirowice. Odczyty prosimy podawać mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź telefonicznie pod nr telefonu 77 407 80 76 ( w godzinach pracy biura) lub sms 530 690 006.

 

Categories: Komunikaty

25
kwiecień
2017

OGŁOSZENIE

 Plada Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w dniu    2 maja 2017r. biuro będzie nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Categories: Komunikaty

29
czerwiec
2017

NOWY TRANZYT WODOCIĄGU DO SUCHEGO BORU I LĘDZIN

                  Trwają prace projektowe nowej sieci wodociągowej łączącej miejscowości Chrząstowice, Suchy Bór - Lędziny. Nowy rurociąg połączy sieć wodociągową DN160 na ul. Kotorskiej w Chrząstowicach z rurociągami na ul. Tartacznej w Suchym Borze oraz z wodociągiem rozdzielczym na ul. Słonecznej w Lędzinach. Projektowana sieć PEHD DN 200 będzie miała ponad 2 km dlugosci i zastąpi dotychczasowy rurociąg DN100 z lat 90-tych. Inwestycja jest konsekwencją intensywnej rozbudowy miejscowości Lędziny i Suchy Bór, a tym samym rosnącego zapotrzebowania na wodę pitną. Dodatkowo budowa nowego tranzytu ma rozwiązać pojawiające się okresowo (szczególnie w okresie letnim) problemy z spadkami ciśnienia w omawianych miejscowościach. Koszt inwestycji szacowany jest na Ok. 600 000 zł, a budowa ma rozpocząć się w pierwszym półroczu 2018.

 

Categories: Komunikaty

02
czerwiec
2017

NASZE REALIZACJE 2017

      Plada Sp.z o.o. jako podwykonawca PORR Warszawa S.A. wykonuje prace związane z przygotowaniem terenu pod zaplecze budowy dla zadania "Modernizacja jazu na Odrze w miejscowości Januszkowice".

Categories: Komunikaty

29
maj
2017

NASZE REALIZACJE 2017

         Plada Sp. z o.o. jest wykonawcą robót związanych z budową kanalizacji deszczowej i prac instalacyjnych przy przebudowie drogi na ul. Plebiscytowej w Kędzierzynie-Koźlu. W zakresie Naszych prac jest budowa kanalizacji deszczowej, wpustów drogowych, oraz zabezpieczenie istniejących sieci ciepłowniczych. Prace realizujemy dla K+D Budownictwo Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

 

Categories: Komunikaty

24
maj
2017

INWENTARYZACJA SIECI NA TERENIE GMINY CHRZĄSTOWICE

        Obecnie trwa szczegółowa inwentaryzacja sieci, hydrantów, oraz kanalizacji sanitarnych w przydomowych przepompowniach ścieków na terenie Gminy Chrząstowice. Pozwoli to na lepszą i skuteczniejszą administracje sieci wod-kan na terenie gminy i znacznie przyśpieszy serwisy awaryjne. Natomiast dane o lokalizacji hydrantów posłużą również Straży Pożarnej w Opolu do lokalizacji źródeł wody gaśniczej na terenie gminy  w razie interwencji związanych z gaszeniem pożarów.

 

Categories: Komunikaty

16
maj
2017

Serwis na terenie miejscowości Dębska Kuźnia.

          W związku z planowanym asfaltowaniem dróg w miejscowości Dębska Kuźnia, Plada Sp. z o.o. w ramach serwisu na terenie Gminy Chrząstowice, realizuje wymianę armatury hydrantowej, oraz zaworów przyłączy wodociągowych do posesji przy ulicy Św.Anny.

 

Categories: Komunikaty

04
maj
2017

ODCZYTY WODOMIERZY PRZEZ PRACOWNIKA NASZEJ FIRMY MIEJSCOWOŚCIACH DĘBSKA KUŹNIA , SUCHY BÓR I LĘDZINY.

        Plada Sp. z o.o. informuje, że w dniu jutrzejszym tj. 5 maj 2017r. pracownik Naszej firmy będzie dokonywał odczytów wodomierzy w miejscowościach Dębska Kuźnia, Suchy Bór i Lędziny . Pracownik zawsze porusza się oznakowanym samochodem i ubrany jest w firmowe ubranie.
Jeśli nie podali jeszcze Państwo odczytu wodomierza można zrobić to mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź telefonicznie pod nr telefonu 77 407 80 76 ( w godz. pracy biura) lub sms 530 690 006.

 

 

Categories: Komunikaty

<<  13 14 15 16 17 [1819 20 21 22  >>