19
grudzień
2017

PODSUMOWANIE ROKU 2017

Zbliża się koniec roku dlatego warto zrobić podsumowanie Naszej pracy 
Wodę dla mieszkańców Gminy Chrząstowice dostarczamy z trzech Stacji Uzdatniania Wody, które znajdują się w Dębskiej Kuźni, Dańcu i Niwkach. Pracują one nieprzerwanie 24h na dobę. W roku 2017r. wyprodukowaliśmy już łącznie 379 000 m3 wody. Co wypada ok. 55m3 na jednego mieszkańca gminy.

Categories: Komunikaty

23
listopad
2017

CENY WODY i ŚCIEKÓW NA TERENIE GMINY CHRZĄSTOWICE W ROKU 2018 - BEZ PODWYŻEK


         W roku 2018 r. ceny wody i ścieków dla mieszkańców Gminy Chrząstowice pozostaną na poziomie z roku 2017 r. dotyczy to zarówno opłaty zmiennej za m3 pobranej wody i odprowadzanych ścieków oraz opłat abonamentowych. Poniżej przypominamy stawki opłat obowiązujące na terenie Gminy Chrząstowice:

Dostarczanie wody: 3,50 zł. brutto/m3
Opłaty abonamentowe: W1 - 5,07 zł. brutto/miesiąc; W1a - 5,12 zł/ brutto/miesiąc; W2 - 5,23 zł. brutto/miesiąc; W2a - 5,35 zł. brutto/miesiąc; W3 - 5,15 zł. brutto/miesiąc; W3a - 5,22 zł. brutto/miesiąc

Odprowadzanie ścieków: 7,23 zł. brutto/m3
Opłaty abonamentowe: S1,S1a - 3,35 zł. brutto/miesiąc; S2, S2a; S3; S3a - 6,05 zł. brutto/miesiąc

Categories: Komunikaty

17
listopad
2017

AWARIA WODOCIĄGU W DĘBSKIEJ KUŹNI

Plada Sp. z o.o. informuje, że w dniu dzisiejszym z powodu awarii na wodociągu przy ul. Wiejskiej w Dębskiej Kuźni w miejscowościach Dębie, Falmirowice i Dębska Kuźnia nastąpi przerwa w dostawie wody i spadki ciśnienia w godz. 9.00 do 14.00.

Za utrudnienia przepraszamy!

 

Categories: Komunikaty

06
listopad
2017

Wymiana hydrantu przy ul. Ozimskiej w Chrząstowicach.

       W dniu 31 października 2017r. na prośbę mieszkańców ulicy Ozimskiej w Chrząstowicach Plada Sp. z o.o. dokonała wymiany hydrantu naziemnego na podziemny. Hydrant zlokalizowany jest na głównym wodociągu w gminie, dlatego też jego wymiana wiązała się z zakręceniem wody w czterech miejscowościach.

 

 

 

 

Categories: Komunikaty

27
październik
2017

OFERTA PRACY-KIEROWCA WOZÓW SPECJALISTYCZNYCH KAT.C

Firma Plada Sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko

KIEROWCA WOZÓW SPECJALISTYCZNYCH KAT.C


Wymagania:
- doświadczenie w zawodzie ;
- dobra organizacja pracy; 
- umiejętność pracy pod presją czasu; 
- prawo jazdy kat. C;
- uczciwość, sumienność, dyspozycyjność;

Opis stanowiska:
- prowadzenie wozów specjalistycznych na trasach krajowych;
- utrzymywanie pojazdu w czystości;
- inne prace podejmowane w celu wykonywania zadania służbowego lub zapewnienia bezpieczeństwa osób, pojazdu i rzeczy;
- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Oferujemy:
Zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy na podstawie umowy o pracę .
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie maila proszę wpisać : Kierowca wozów specjalistycznych kat. C.. Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883".

 

Categories: Komunikaty

26
październik
2017

OGŁOSZENIE O PRZERWIE W DOSTAWIE WODY

Firma Plada Sp. z o.o. informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac konserwacyjnych na sieci wodociągowej dnia 31.10.2017r. (wtorek) w godz. od 9:00 do 12:00 nastąpi okresowa przerwa w dostawie wody w miejscowościach Chrząstowice, Lędziny, Suchy Bór oraz Falmirowice.
W związku z w/w pracami tego dnia miejscowo mogą występować spadki ciśnienia oraz zwiększona mętność wody, dlatego sugerujemy aby tego dnia ograniczyć spożywcze przeznaczenie wody z wodociągu gminnego oraz ograniczyć pranie białych ubrań i tekstyliów.

Za utrudnienia z góry przepraszamy.

 

                                             

Categories: Komunikaty

22
wrzesień
2017

WODA Z WODOCIĄGU DĘBSKA KUŹNIA ZDATNA DO SPOŻYCIA PRZEZ LUDZI

 

                PLADA Sp. z o.o. informuje, że od piątku 22.09.2017r. godzina 14.00; woda dostarczana do mieszkańców miejscowości Suchy Bór; Dębska Kuźnia; Chrząstowice; Falmirowice; Dębie; Lędziny ponownie jest zdatna do spożycia przez ludzi. Zdatność wody potwierdzają badania SGS Polska; z których wynika, że we wszystkich punktach wodociągu publicznego Dębska Kuźnia w tym miejscowości Suchy Bór nie stwierdzono już występowania węglowodorów aromatycznych. Woda uzyskała również pozytywną ocenę zdatności do spożycia wydaną przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Opolu decyzja HK.43260.22.9.2017.ŻB.

PLADA SP. z o.o. w najbliższych 3-4 dniach będzie prowadziła końcową dezynfekcję sieci i urządzeń wodociągowych, stąd zaleca się aby w tym okresie przegotowywać wodę przeznaczoną do bezpośredniego spożycia.

 

 

Categories: Komunikaty

21
wrzesień
2017

WYNIKI BADAŃ WODY NA TERENIE GMINY CHRZĄSTOWICE Z WODOCIĄGU PUBLICZNEGO DĘBSKA KUŹNIA STAN NA godzinę 14.00 CZWARTEK 21.09.2017r.

        Znane są wstępne wyniki badań wody na obecność węglowodorów aromatycznych w wodociągu publicznym Dębska Kuźnia z próbek pobranych we wtorek 19.09.2017r.(miejscowości: Dębska Kuźnia; Suchy Bór; Lędziny; Chrząstowice; Falmirowice i Dębie)

Poniżej wstępna informacja o wynikach:

1. SUW Dębska Kuźnia - BRAK

2. Dębska Kuźnia Szkoła - BRAK
3. Dębie Szkoła - 
a) ksylen - 2,89 mikrograma/l - W NORMIE*
b) o-ksylen - 1,36 mikrograma/l - W NORMIE*
c) etylobenzen - 0,7 mikrograma/l - W NORMIE*

4. Chrząstowice ul. Ozimska 17 -BRAK

5. Lędziny ul. Ozimska Lewiatan - BRAK

6. Suchy Bór ul. Pawlety 15 Lewiatan - 
a) ksylen - 182 mikrograma/l - przekroczenie 9 krotne*
b) o-ksylen - 87,5 mikrograma/l - przekroczenie 4 krotne*
c) etylobenzen - 42,3 mikrograma/l - przekroczenie o 2 
mikrogramy/l*
d) toluen - 1,67 mikrograma/l - W NORMIE*

POZOSTAŁE PARAMETRY FIZYKOCHEMICZNE ORAZ BAKTERIOLOGICZNE WODY SĄ W NORMIE**

*Podane normy i odniesienie do nich oparto o rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 4 września 2000r. w sprawie warunków, jakim powinna odpowiadać woda do picia i na potrzeby gospodarcze... (Dz. U. Nr 82 poz. 937).

**Parametry określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13.11.2015r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. poz 1989)

W związku ze stwierdzeniem przekroczeń stężeń węglowodorów aromatycznych w próbce wody z miejscowości Suchy Bór PLADA Sp. z o.o. w dalszym ciągu utrzymuje zakaz spożywania przez ludzi wody z wodociągu publicznego Dębska Kuźnia - zgodnie z komunikatem z dnia 17.09.2017r.

Przywrócenie zdatności wody do spożycia nastąpi po stwierdzeniu normatywnych parametrów fizykochemicznych wody we wszystkich punktach wodociągu Dębska Kuźnia.

Analiza próbek wody pobranych w dniach 20 i 21.09.2017r. ma być zakończona jutro tj. 22.09.2017r. do godziny 12.00 (informacja wg SGS Polska Sp.z o.o.). O czym niezwłocznie poinformujemy.

Categories: Komunikaty

07
grudzień
2017

Mikołajkowy Turniej Sportowy.

Drużyna AS Kędzierzyn-Koźle wspierana przez Plada Sp. z o.o. brała udział w Mikołajkowym Turnieju minisiatkówki 🏐 , który odbył się 2 grudnia 2017r. w Będzinie zajmując III miejsce🥉🏆.Brawo chłopcy👏 !!

Więcej zdjęć można zobaczyć na https://www.facebook.com/pg/Bedzin.gora/photos/?tab=album&album_id=1783687245038280

Categories: Komunikaty

21
listopad
2017

WC TO NIE KOSZ NA ŚMIECI!!!!

        Plada Sp. z o.o. przypomina swoim klientom, że WC to nie kosz na śmieci!!! Śmieci spłukiwane w ubikacji przyczyniają się do powstawania awarii urządzeń na przydomowych przepompowniach ścieków. Do kanalizacji sanitarnej można wprowadzać TYLKO ścieki z kuchni, WC, łazienki i pralni. Zgodnie z umową zawartą z Naszym przedsiębiorstwem, koszt usunięcia szkody powstałej w wyniku niewłaściwego użytkowania obciąża się użytkownika. Poniżej przedstawiamy tylko kilka zdjęć z awarii przydomowych przepompowni ścieków z terenu Gminy Chrząstowice.

 

 

Categories: Komunikaty

14
listopad
2017

PRZYPOMINAMY O ZABEZPIECZENIU INSTALACJI I WODOMIERZY PRZED MROZAMI.

Plada Sp. z o.o. przypomina swoim odbiorcom o obowiązku zabezpieczenia instalacji, oraz wodomierza przed działaniem niskich temperatur. Wodomierze często znajdują się w nieogrzewanych pomieszczeniach. W czasie zimy grozi to „rozsadzeniem” wodomierza i przyłącza przez lód, a w efekcie zalaniem pomieszczeń. Zgodnie z umową zawartą z Naszym przedsiębiorstwem, koszt usunięcia szkody powstałej w wyniku nienależytego zabezpieczenia urządzeń wod-kan przed czynnikami atmosferycznymi - ponoszą właściciele nieruchomości.

Categories: Komunikaty

27
październik
2017

OFERTA PRACY- MONTER WOD-KAN

Firma Plada Sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko

MONTER WOD-KAN


Wymagania:
- doświadczenie w zawodzie ;
- dobra organizacja pracy; 
- umiejętność pracy pod presją czasu; 
- prawo jazdy kat. B;
- uczciwość, sumienność, dyspozycyjność;

Opis stanowiska:

- wymiana wodomierzy;
- montaż i konserwacja instalacji wodno-kanalizacyjnych;
- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa;

Oferujemy:

Zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy na podstawie umowy o pracę .
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie maila proszę wpisać :Monter wod-kan. Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883".

Categories: Komunikaty

27
październik
2017

OFERTA PRACY-OPERATOR KOPARKI

Firma Plada Sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko


OPERATOR KOPARKI

Wymagania 
- doświadczenie w kierowaniu i obsłudze koparki, koparko - ładowarki, aktualne uprawnienia; 
- dobra organizacja pracy; 
- umiejętność pracy pod presją czasu;
- prawo jazdy kat. B;
- uczciwość, sumienność, dyspozycyjność;

Opis stanowiska:
-obsługa koparki, koparko-ładowarki; 
-wykonywanie ziemnych prac budowlanych;
-przestrzeganie zasad bezpieczeństwa;

Oferujemy:
Zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy na podstawie umowy o pracę .

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie maila proszę wpisać : Operator koparki.
Prosimy o zawarcie w CV klauzuli:" Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883".

Categories: Komunikaty

25
październik
2017

Zakończenie prac na ul. Ozimskiej w Chrząstowicach.

Zakończono prace związane z budową bajpasu ścieków sanitarnych wzdłuż ulicy Ozimskiej w Chrząstowicach.

W ramach tej inwestycji wybudowano :
- sieć kanalizacyjną w systemie ciśnieniowym z rur PE o śr. 160-225mm o długości ok. 1297mb;
-sieć kanalizacyjną w systemie grawitacyjnym z rury PVC o śr. 200mm o długości ok. 13mb
- studnie rozprężną o śr. ok. 1000mm.

Nowy rurociąg rozwiąże problem odorów w kanalizacji grawitacyjnej w ul. Ozimskiej i przyległych ulicach.

 

 

 

Categories: Komunikaty

<<  1 2 3 4 [56 7 8 9  >>