30
czerwiec
2020

Innowacyjne wodociągi z dofinansowaniem

 

W dniu 14 czerwca 2020 Prezes Zarządu Plada Sp. Z o. o. Łukasz Sokołowski podpisał umowę na dofinansowanie projektu pn. „Wdrożenie procesu informatyzacji firmy Plada Sp. z o.o.” w ramach działań Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014/2020.Celem realizowanego, przez Plada Sp. z o.o. projektu jest wdrożenie w przedsiębiorstwie innowacyjnych rozwiązań wpływających na poprawę komunikacji z klientami (B2C) oraz usprawniających organizację pracy wewnątrz przedsiębiorstwa poprzez automatyzację procesów operacyjnych (B2E).

Projekt objęty dofinansowaniem przewiduje między innymi:

–utworzenie aplikacji Elektronicznego Biura Obsługi Klienta, co pozwoli Naszym klientom na bieżący dostęp do informacji np. o zużyciach wody, podglądu faktur i stanu rozliczeń za usługi;
–wdrożenie elektronicznego systemu zgłaszania i ewidencji awarii wodociągowych i kanalizacyjnych;
–wdrożenie automatycznego systemu odczytu wodomierzy i rozliczenia opłat za wodę i ścieki;
–kompleksową integrację funkcjonalności wszystkich procesów i oprogramowania stosowanych przez Plada Sp. Z o.o.

Dzięki tym rozwiązaniom w znacznym stopniu usprawnione zostaną wszystkie procesy związane z zarządzaniem infrastrukturą wod/kan na terenie Gminy Chrząstowice

Podpisanie umowy jest zwieńczeniem wielomiesięcznej pracy pracowników Plada Sp. z o.o. w zakresie stworzenie koncepcji innowacyjnych rozwiązań dla wodociągów w Gminie Chrząstowice.

Całkowita wartość projektu to 405 000 zł., a kwota przyznanego dofinansowania to 283 000 zł. Czas realizacji projektu do 31.12.2021r.

  • Tags: dofinansowanie, Gmina Chrząstowice, OCRG, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Plada, woda

Categories: Komunikaty